Azerbaycan Milli Meclisi Üyeleri'nin Bakanlığımızı Ziyareti

Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekilleri; Çalışma ve Sosyal Politika Komisyon Başkanı Milletvekili Hadı RECEBLİ, Gençlik ve Spor Komisyon Üyesi Milletvekili Sevinc HÜSEYNOVA, Aile, Kadın ve Çocuk Meseleleri Komisyonu Üyesi Milletvekili Sedaget VELİYEVA, Sağlık Komisyonu Üyesi Milletvekili Melahat İBRAHİMKIZI ve bereberindeki heyet 13.05.2016 günü Bakanlığımızı ziyaret etti.

image-1 image-1

Çalışma ziyaretinde heyet; Ceza İşleri Genel Müdürü Aytekin Sakarya tarafından karşılandı. Müsteşar Yardımcısı Selehaddin Menteş tarafından Müsteşarlık makamında ağırlanan Heyet ile yapılan görüşmelerde Bakanlığımızın kadınlara yönelik hizmet politikaları değerlendirilmiş, Türkiye ile Azerbeycan arasında bu alanda işbirliği yapılması kararlaştırılmıştır.

image-1 image-1 image-1

Daha Sonra heyet, Ankara Adliyesinde Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak’ ı makamında ziyaret etmiş, heyete Mağdur Hakları Daire Başkanlığı hakimi Murat BİNİCİ tarafından “Aile Mahkemelerinin yapısı ve işleyişi” konulu sunum yapılmıştır. Aile Mahkemesi hakimleri Nevin BİRİNCİ ve Zeynep DEMİRDAĞ tarafından heyete bilgi verilmiş, mahkemelerde inceleme yapılmıştır.

image-1 image-1 image-1 image-1 image-1 image-1 image-1

T.C. Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü Mağdur Hakları Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.

Webportal